realizujemy iniekcję kurtynową

Prawdziwym kłopotem dla właścicieli obiektów zabytkowych jest odpowiednia hydroizolacja fundamentów budynku. Zauważalna wilgoć, wykwity pleśni czy grzybów zagrażają nie tylko samym murom, ale także zdrowiu użytkowników budynku. Z uwagi na ochronę zabytkową często niemożliwe jest przeprowadzenie prac odkrywkowych i założenie odpowiedniej izolacji. Rozwiązaniem są iniekcje kurtynowe.

Czym są iniekcje kurtynowe Kraków? To metoda naprawy lub wykonania izolacji obiektu, polegająca na wtłoczeniu w strukturę muru specjalnych żeli – poliakryloamidów, które uszczelniają ściany. Do prawidłowego przeprowadzenia zabiegu niezbędne jest wykonanie odwiertów w murze, o odpowiedniej średnicy i właściwym rozmieszczeniu, za których pośrednictwem będzie można aplikować żel uszczelniający.

Iniekcje kurtynowe

Iniekcje kurtynowe wykonywane są więc przez specjalistyczne firmy, które rozpoczynają pracę od dokładnych oględzin budynku, a także stanu murów. Dopiero po tej analizie iniekcje kurtynowe Kraków mogą być bezpiecznie przeprowadzone. Ogromne znaczenie ma bowiem właściwe rozmieszczenie otworów iniekcyjnych oraz określenie parametrów ciśnienia tłoczonego żelu.

Iniekcje kurtynowe wykonywane są preparatami charakteryzującymi się wysokim współczynnikiem izolacyjności oraz niską lepkością w początkowej fazie aplikacji. Właściwą odporność i konsystencję zyskują dopiero w kontakcie z wodą. Z tego też powodu iniekcje kurtynowe Kraków mogą być wykonywane nawet w obiektach mocno zniszczonych, pozwalając na ich właściwe zaizolowanie.

Udostępnij: