Prawidłowy montaż klimatyzacji

Jeśli chcemy w domu posiadać klimatyzację, to musimy zadbać o odpowiedni montaż klimatyzacji, który zostanie przeprowadzony przez doświadczone grono fachowców. Poniżej prezentujemy kilka najważniejszych zasad, które związane są z montażem klimatyzacji.

Na co zwracać uwagę montując klimatyzację?

Pierwszą rzeczą jeśli chodzi o montaż klimatyzacji, to pierwszą kwestią jest to, aby nie przeszkadzała w użytkowaniu pomieszczenia, a także zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Dla jednostek, które montowane są na ścianach odległość od górnej granicy, powinna wynosić minimum 20 cm. Jeżeli chodzi o rurę freonową, to trzeba pamiętać, że najważniejszą kwestią jest jej montaż zgodnie z instrukcją. Jeśli rura zostanie wygięta pod nieodpowiednim kątem, to może dojść do jej skręcenia i uszkodzenia urządzenia. Kolejną uwagą jeśli chodzi o montowanie klimatyzacji to odpowiednie wykonanie połączeń kielichowych. Jest to bardzo istotny etap, który powinni wykonywać doświadczeni specjaliści, ponieważ na tym etapie najczęściej dochodzi do różnych uszkodzeń i nieszczelności. Ostatnim elementem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest zabezpieczenie połączeń w instalacji termicznej.

Jak widać, kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę, jest kilka i dlatego też w miarę możliwości warto ten temat oddać w ręce osób mających odpowiednie doświadczenie. Jest to gwarancją zadowolenia z zamontowanej klimatyzacji.

Udostępnij: