Na czym polega laserowe powiększanie ust?

Dolna trzecia część twarzy stanowi podstawowy element ekspresji, ponieważ dominuje w niej mimika ust. Usta są złożoną strukturą składającą się ze skóry, mięśni i błony śluzowej. Różnice etniczne powodują, że przewaga czerwieni wargowej nad wargą białą jest fizjologicznie różna. Osoby o ciemnym kolorze skóry mają na przykład przeważającą część wargową błony śluzowej i dlatego mają naturalnie pulchne usta. Laserowe powiększanie ust jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. 

Na czym polega laserowe powiększanie ust?

Niektórzy ludzie nie lubią wypowiadać się publicznie z powodu zębów, inni z powodu ust. Różnica polega jednak na tym, że usta są zawsze widoczne i wydatne, i zwykle określa się je jako filar kobiecości. Nie chodzi o to, że cienkie usta są mniej kobiece, ale o to, że pełne usta od wieków kojarzone są ze zmysłowością. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie rozwinęły się zabiegi kosmetyczne, a obecnie dostępne są niezliczone metody powiększania ust. Kluczowym czynnikiem jest jednak bezpieczeństwo i naturalność stosowanych substancji, dlatego też laserowe powiększanie ust jest często zalecane jako najlepsze rozwiązanie.

Światło lasera powoduje wchłanianie cząsteczek hialuronu przez błonę śluzową. Zabieg opiera się na zdolności wiązania wody przez kwas hialuronowy. Dzięki odpowiedniemu nawilżeniu usta są doskonale nawilżone, pozbawione drobnych zmarszczek, pulchne i konturowe. Zabieg ten nie może być porównywany z wypełniaczami hialuronowymi. W celu uzyskania optymalnych rezultatów leczenie stosuje się jako cykl zabiegów. Jest on zalecany dla osób, które chcą uniknąć operacji plastycznych, a mimo to chcą mieć bardziej kształtne usta.

Udostępnij: