Korniki atakują!

W drewnie może pojawiać się wiele szkodników wśród, których wymienić należy korniki wśród, których znajduje się wiele różnych gatunków. Są to na przykład: wgryzonie, cetyńce, zakorki i wiele innych. W większości przypadków każdy z gatunków korników ma swoje ulubione rodzaje drewna, na których żeruje.

Korniki jak się pozbyć?

To, w jaki sposób należy pozbyć się korników przede wszystkim zależy od tego czy będzie to w domu, czy też w lesie. W przypadku lasu najczęściej stosuje się wycinanie drzew z larwami korników oraz usuwanie kory wraz z żerującymi pod nią, Natomiast większość osób bardziej interesuje pozbywanie się korników z domów i budynków. Przede wszystkim zawsze trzeba ustalić gatunek drewna, rodzaj kornika w nim żerującego, stopień zarażenia drewna i dostęp do niego.

Najczęściej korniki w budynkach mieszkalnych mają okazję osadzać się w więźbie dachowej. W podstawowej formie można próbować zastosować preparaty chemiczne dostępne na rynku. Preparaty tego rodzaju wnikają bardzo głęboko w drewno i skutecznie radzą sobie ze szkodnikami. Trzeba pamiętać, że przed zastosowaniem takich preparatów drewno musi być odpowiednio przygotowane do zabiegu. Innymi sposobami na pozbycie się korników jest fumigacja, czyli zamgławianie. Zabieg ten zmusza niestety domowników do wyprowadzki na około 2 tygodnie. Za każdym razem jednak warto skontaktować się ze specjalistami, którzy określą polecaną metodę w danym przypadku. Korniki jak się pozbyć tych szkodników?

Udostępnij: