Drukujemy karty!

Wielu z nas wie o tym, że drukarki kart plastikowych są zazwyczaj używanymi do produkcji kluczy elektronicznych, czyli do kluczy kart lub do produkcji tych kart promocyjnych. Jednym słowem są to raczej te spore i dość masywne maszyny drukujące, bo nikt tego typu rzeczy nie drukuje we własnym domu z szybkością jedna sztuka na minutę. Opcja tego typu odpada, bo to nie będzie zarobek, a gdyby dana osoba miała kupić konkretna maszynę do drukowania, to linia produkcyjna by się nie zmieściła w typowej piwnicy.

Masywne maszyny.

Drukarki kart plastikowych muszą być ogromne i na dokładkę masywne, po to by zadrukowywać setki kart lub nawet tysiące w skali godziny. Na dokładkę te maszyny wymagają specjalnych podajników do arkuszy z tworzywem, bo jednocześnie drukują i tną. Wiele w ich przypadku znaczy też i ta ich znaczna niezawodność. Mowa tu o tym, że nie mogą ulegać awariom co miesiąc, czyli ich podzespoły muszą być trwałymi i muszą mieć tę akuratną obsługę.

Obsługiwanie.

Drukarki kart plastikowych zaliczane do tych sporych i masywnych to rzecz jasna sprzęty programowane komputerowo, czyli do ich obsługi potrzeba technika z wykształceniem lub kilku, po to by radzić sobie z sferą elektroniczną, czyli z oprogramowaniem, oraz z podzespołami mechanicznymi, które też trzeba naprawiać lub wymieniać. Jednym słowem taka maszyna musi funkcjonować jak najdłużej.

Udostępnij: