Betoniarnie i pompy

Taka typowa betoniarnia może mieć na stanie pompę na aucie dostawczym i jest to opcja o bardziej imponującym zasięgu od tej typowej gruszkopompy. Problem tkwi jedynie w tym, że utrzymanie tego sprzętu kosztuje i właśnie dlatego nie każda betoniarnia eksploatuje te maszyny. Mowa tu o tym, że do wylania stropu w takim typowym domu rodzinnym taka zwyczajna gruszkopompa raczej wystarczy i co równie istotne opcja ta jest bardziej wszechstronną od tej typowej pompy, która nie może transportować betonu na własnym podwoziu.

Istotne zalety gruszkopompy.

Statystyczna betoniarnia ma jedną lub dwie gruszkopompy, bo jeśli w przypadku jednego zlecenia trzeba wylać ponad dziesięć metrów betonu, to wysyła się do niego gruszkę i gruszkopompa. Pierwsza rzecz jasna dojeżdża gruszkopompa i wylewa swoją zawartość na szalunek stropu. Druga na miejscu jest ta typowa gruszka, która parkuje tak by podjechać tyłem do tyłu danej pompy i co równie istotne tą rynną spustową zlewa beton do tego leja gruszkopompy, po to by trafił on na strop domu rodzinnego.

Inne ważne wzmianki

W przypadku betoniarni po wykonaniu zadania pojazdy specjalistyczne przyjeżdżają na bazę, czyli tam gdzie są one myte z użyciem tej dedykowanej chemii. Takie postępowanie jest ważnie, bo środki dzięki którym da się wymyć te resztki zastygającego betonu nie mogą być wylane gdzieś na pole.

Udostępnij: