5 błędów w projektowaniu salonu, które popełniają wszyscy

Uczynienie tego zbyt cennym, by w nim żyć

Chociaż czasy nieużywanych „salonów” i mebli owiniętych plastikiem już dawno minęły, Roberts nadal nalega, aby zwracać szczególną uwagę na dopasowanie salonu do udogodnień codziennego życia. „Wybieraj tkaniny i dywaniki, które wytrzymają codzienne zużycie” – zaleca.

Nie mieszanie okresów i stylów

Według Dicka „często ludzie czują się zamknięci i ograniczeni architekturą swojego domu i wybierają meble w oparciu o architekturę domu i okres czasu. Naszym rozwiązaniem jest mieszanie stylów mebli ze stylem architektury”. W jednym z domów w Georgii firma projektowa połączyła współczesne meble z tradycyjnymi formami koronowymi, marokańskimi antycznymi dywanami, afrykańskimi ławkami z koralików i sztuką współczesną. „Uwielbiamy odzyskiwać i przerabiać zabytkowe elementy i łączyć je z niestandardowymi sofami, aby salon wydawał się ponadczasowy i przystępny” – dodaje.

Zapominając o mierzeniu

Roberts ma jedną niezastąpioną sztuczkę do łączenia okresów i stylów: „Łącząc elementy nowe i zabytkowe, zwracaj uwagę na wysokość mebli, ponieważ meble tradycyjne są zazwyczaj wyższe niż meble nowoczesne”.

Trzymanie się oczywistych tkanin

Według Robertsa „istnieją wspaniałe tkaniny outdoorowe, których używamy w pomieszczeniach, których psy i dzieci nie mogą zniszczyć. Ważne jest, aby wybrać dywaniki, które będą dobrze się nosić. Uważaj na uwodzicielski dywan jedwabny”. Zamiast tego rozważ wełniany dywan.

Przy wyborze dywanu zwróć szczególną uwagę na jakość tkaniny i ponadczasowość wzoru.

Brak testowania aranżacji salonu

Bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę widoki z głównych elementów siedzących. „W dużym, otwartym pomieszczeniu miło jest móc usiąść na ulubionym kawałku, zwracając się do reszty pomieszczenia. W małym pomieszczeniu ważne jest, aby wziąć pod uwagę niezbędne widoki z okna” – mówi Robert. „W pomieszczeniu z kominkiem często trudno jest wiedzieć, gdzie umieścić telewizor – duże szafki na telewizor są nieporęczne i nie oszukają wielu. Moim ulubionym rozwiązaniem jest projektowanie wnętrz Wrocław, który wyświetla obraz na białej ścianie nad kominkiem”.

Udostępnij: