Znaczenie techniki w terapii masażu

Terapia masażem może być wykorzystywana do wielu celów, ale jest stosowana głównie w celu złagodzenia bólu i napięcia. Techniki masażu są różne dla wszystkich części ciała. Istnieje kilka technik, które okazały się najlepsze pod względem zapewniania ulgi.

Masażyści mogą korzystać z tych technik, aby zapewnić swoim klientom bardziej komfortowe doznania. Najczęściej stosowaną techniką jest efleurage, czyli technika głaskania, która porusza się płynnie po skórze ruchem okrężnym. Znana jest również jako „technika wyrabiania ciasta”, ponieważ naśladuje czynności wyrabiania ciasta chlebowego.

Effleurage jest uważany za jedną z najlepszych technik masażu, ponieważ zapewnia dobry przepływ krwi w całym ciele i zmniejsza napięcie mięśni.

5 powodów, dla których powinieneś zacząć robić masaże manualne już dziś

Masaż manualny jest zalecany przez wielu lekarzy, ponieważ może odciążyć napięte mięśnie i pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego. Może również pomóc w zmniejszeniu stresu i niepokoju.

Jest tak wiele korzyści z masażu od profesjonalnej masażystki. Ale jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, możesz zrobić to sam, używając własnych rąk jako narzędzia do masowania ciała.

  1. Wspomaga rozluźnienie mięśni i przyspiesza ich regenerację

  2. Poprawia krążenie krwi

  3. Pomaga przy problemach ze snem

  4. Pomaga w odchudzaniu

  5. Poprawia nastrój

Udostępnij: