Zalety i charakterystyka nowoczesnych elektrycznych ogrzewaczy wody

Ogrzewacze elektryczne wody są popularnymi urządzeniami, które wykorzystują energię elektryczną do podwyższenia temperatury wody do wysokości wybranej przez użytkownika. Zaopatrując się w ogrzewacz elektryczny wody, warto wiedzieć, że stanowi on popularne urządzenie codziennego użytku o prostym działaniu.

Charakterystyka i typologia elektrycznych ogrzewaczy wody 

Ogrzewacze elektryczne wody dzielą się na dwie podstawowe kategorie, podgrzewacze przepływowe i podgrzewacze pojemnościowe, które różnią się sposobem działania.

Ogrzewacz przepływowy jest popularnym i energooszczędnym urządzeniem, ponieważ rozpoczyna ogrzewanie wody dopiero w chwili uruchomienia kurka z ciepłą wodą. Jest on często stosowany wszędzie tam, gdzie korzystamy z ciepłej wody rzadziej i nie potrzebujemy jej w dużych ilościach. Dlatego ogrzewacze elektryczne wody przepływowe są zwykle instalowane w domkach letniskowych lub łazienkach dla gości, a ich dodatkową zaletą są niewielkie gabaryty i łatwość montażu.                       

Innym typem tego urządzenia są ogrzewacze elektryczne wody pojemnościowe, których zadaniem jest gromadzenie wody i utrzymywanie jej w odpowiedniej temperaturze. Są one zaopatrzone w specjalne grzałki lub zestawy grzałek oraz termoregulatory. W tego rodzaju ogrzewaczach elektrycznych wody wmontowany jest termostat, który odpowiada za utrzymanie określonej temperatury wody. Włącza on grzałkę w momencie, kiedy woda staje się zbyt chłodna. Ponadto, aby ograniczyć straty energii, ogrzewacze pojemnościowe wody zostały zaopatrzone w specjalne, o wysokich właściwościach izolacyjnych zbiorniki.

Udostępnij: