Wytwarzanie elementów z metalu

Toczenie CNC to metoda wytwarzania różnych elementów z metalu, którą wykorzystuje się w wielu rozmaitych branżach. Najczęściej można spotkać się z nią podczas tworzenia części motoryzacyjnych – do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych, a także produktów wykorzystywanych w rolnictwie, meblarstwie czy architekturze. Na popularność toczenia CNC wpływa możliwość wyprodukowania nawet małych elementów z dbałością o najdrobniejszy detal.

Toczenie CNC polega na skrawaniu nadmiaru metalowego tworzywa, aby uzyskać zaprojektowany kształt, wielkość i formę. Jak wykonuje się toczenie CNC? Tworzywo ze stali lub innego metalu umieszcza się w tokarce, a następnie wprowadza do maszyny odpowiednie parametry. Po uruchomieniu urządzenia do toczenia CNC, materiał zostaje wprowadzony w ruch obrotowy, natomiast noże zaczynają poruszać się ruchu liniowym.

Warto skorzystać z usług profesjonalnych firm, wykonujących toczenie CNC, aby zyskać gwarancję jakościowych usług i dokładnie wykonanych elementów z metalu. Nasza firma zajmuje się zarówno toczeniem CNC, jak i frezowaniem, nadając twardym elementom wybrane kształty. Zapewniamy szeroką wiedzę i doświadczenie specjalistów z zakresu toczenia CNC, a także atrakcyjne ceny naszych świadczeń. Zachęcamy zapoznać się z bogatym katalogiem naszych usług.

Udostępnij: