Wybieramy najlepszą moskitierę do drzwi balkonowych

Moskitiera to siatka zabezpieczająca przed wlatywaniem owadów do pomieszczenia. Moskitiery występują w różnych rozmiarach, kolorach i modelach. Moskitiera ramkowa to typ moskitiery z ramką (najczęściej aluminiową) i uszczelką, który łatwo zamontować przy oknie.

Latem prawdziwym utrapieniem są owady wlatujące do domu. Rozwiązaniem tego problemu jest zaopatrzenie się w moskitiery. Szczególnym rodzajem jest moskitiera ramkowa, której zaletami są łatwość montażu. Taka moskitiera gwarantuje, że komary, muchy i inne latające owady nie będą wlatywać do domu w ciepłe dni. Nie będzie za to wpływać na widok z okna, oświetlenie pomieszczenia ani napływ świeżego powietrza. Moskitiera ramkowa może być wykonana na zamówienie – trzeba dostarczyć producentowi informacje o pożądanych wymiarach i kolorze ramki. Jeżeli zamówiliśmy moskitierę na wymiar, być może będziemy musieli samodzielnie ją zmontować. Nie jest to jednak trudne. Zazwyczaj sprowadza się do złożenia ramki, ułożenia na niej siatki, umocowania uszczelki specjalnym narzędziem, odcięcia nadmiaru siatki i uszczelki, przymocowania specjalnych zaczepów i zamontowania moskitiery w oknie. Do każdej moskitiery dołączana jest instrukcja montażu.

Moskitiery ramkowe można nabyć w wielu sklepach budowlanych. Są one świetnym rozwiązaniem, aby chronić się przed insektami w domu. Są wytrzymałe i wystarczają na lata – w przeciwieństwie do tanich moskitier na rzep. Moskitiera ramkowa szczególnie sprawdzi się, gdy chcemy szybko i łatwo zamontować siatkę ochronną przy dowolnym oknie. 

Udostępnij: