Przeciek w instalacji wodnej. Jak go zlokalizować?

Zawilgocona ściana, plamy wilgoci na podłodze lub w innym miejscu, mogą świadczyć o tym, że instalacja wodna w naszym domu lub mieszkaniu zaczęła przeci8ekać. Niestety nie zawsze lokalizacja przecieków jest łatwa. Jeśli woda nie wycieka z widocznej części instalacji wodnej, lokalizacja przecieków lub przecieku może okazać się sporym wyzwaniem. Nikt oczywiście nie chce kuć ścian, by odsłonić poprowadzone w nich rury i sprawdzać w którym miejscu jest przeciek. W obecnych czasach jednak można skorzystać z usługi lokalizowania przecieków. Są firmy, które działają w takiej branży bardzo profesjonalnie i przy pomocy nowoczesnego sprzętu szybko i skutecznie lokalizują przecieki w instalacjach wodnych.

Jak lokalizowane są przecieki? 

Lokalizacja przecieków jest wykonywana przy pomocy różnych metod. Dobór właściwej zależy od rodzaju nieszczelnej instalacji. Przy instalacji grzewczej często wykorzystywana jest – na przykład – kamera termowizyjna. Cieplejsze i zawilgocone miejsce w ścianie może być miejscem, w którym jest przeciek. W przypadku instalacji wodnych można też wykorzystywać inne metody lokalizacji przecieków. Choćby metodę ultradźwiękową. 

Samodzielna lokalizacja przecieków nierzadko nie jest wręcz możliwa. Bardzo często łatwiejsze jest odcięcie i zaślepienie części instalacji wodnej i stworzenie jej od podstaw, niż lokalizacja przecieku. Korzystając z usługi profesjonalnej firmy poszukującej przecieków, można uniknąć konieczności przeróbek instalacji wodnej. Przeciek lokalizowany jest szybko i skutecznie. Można więc błyskawicznie przystąpić do naprawy takiej usterki. 

Udostępnij: