Prusak w domu

Każdy z nas miał przynajmniej raz w życiu do czynienia z tymi małymi złotobrązowymi szkodnikami, których raczej nie polubił Owady te potrafią skutecznie uprzykrzyć nam życie mimo, iż starają się unikać spotkań z ludźmi. Wkradają się do mieszkań przez zsypy śmieci, rury lub nieświadomie wnoszone przez nas samych razem z zakupami.

Prusak nazywany bywa także francuzem lub karakonem, to szkodnik sanitarny poruszający się w błyskawicznym tempie po gładkich jak i szorstkich terenach. Mimo, iż ma skrzydła to nie potrafi latać, używa ich jako spadochronu w momencie, gdy spada z wysokości. Posiada również charakterystyczne dwa czułki, które pomagają mu w orientacji terenu, zapachu oraz drgań. Prusak w domu posiada aż trzy pary odnóży, wyposażonych w kolce, a więc doskonale radzi sobie z dotarciem do przeróżnych zakamarków. Owady wkradają się do jedzenia, zanieczyszczając całą żywnosć swoimi odchodami, bakteriami, przyczyniając sie do ich psucia. Niszczą ksiażki, tapety a rozmnażając się w bardzo szybkim tempie roznoszą zarazki i choroby,

Jak zatem walczyć z tymi uciążliwymi owadami? 

Na rynku jest wiele chemicznych preparatów, które skutecznie zwalczają prusaki. Tymczasem warto spróbować pozbyć się ich w sposób naturalny, poprzez wietrzenie w zimie mieszkań, gdyż niska temperatura zabija ciepłolubne szkodniki. Można skorzystać również z mieszanki cukru i proszku do pieczenia.

Udostępnij: