Flaga plażowa to ważny sygnał

Każda osoba pływająca w różnych akwenach wie jak ważna jest flaga plażowa. Flaga biała oznacza, że można kąpać się bezpiecznie, bez obaw. Flaga czerwona znaczy, że kąpiel jest zabroniona. Flaga plażowa jest ważnym znakiem dla każdej osoby, która pragnie kąpać się i relaksować w morzu. Jeśli nagle na maszcie zawiśnie flaga czerwona to nie należy jej lekceważyć i wchodzić do wody.

Flaga plażowa to zezwolenie lub ostrzeżenie

Każdy mądry człowiek stosuje się do kolorystyki flag. Wie, że pływanie wtedy, gdy na maszcie jest flaga czerwona jest sprawą zabronioną i nie łamie zakazów. Jeśli jednak wejdzie do wody to liczy się z karą finansową i to bardzo wysoką – w Hiszpanii nawet 3000 euro, w Polsce jest to tylko 250 złotych, co tez jest bolesną karą. Nie wolno łamać takich zakazów, ponieważ pływanie podczas sztormu czy innych zawirowań pogodowych może skończyć się bardzo źle. 

Błękitna flaga oznacza, że dany akwen jest czysty – czysta woda, czyste otoczenie. Ten symbol oznacza ekologicznie czysty akwen. Najwięcej rekomendowanych, oznaczonych błękitną flagą plaż jest w Hiszpanii. Flaga plażowa to ważny wyznacznik oraz bardzo istotna informacja. Kiedyś wywieszano czarną flagę, ale obecnie jej funkcje przejęła flaga czerwona. Flagi są wieszane tak, że widoczne są z daleka. Należy zawsze stosować się do poleceń i uwzględniać kolory flag. 

Udostępnij: