Ciekawe ławki uliczne i ich wybór

Ławki uliczne to obecnie coraz częściej widywany element architektury miejskiej. Szczególnie w miejscowościach, które mają charakter wypoczynkowy, zadbanie o odpowiednie miejsca odpoczynku jest niezwykle istotne.

Ławki uliczne – jakie powinny być?

Jeśli chodzi o ławki uliczne to bardzo ważnym elementem jest to, aby były one przede wszystkim wytrzymałe na uszkodzenia. Wprawdzie obecnie w większości miejscowości znajduje się monitoring, co sprawia że jest znacznie mniej przypadków dewastacji mienia publicznego, jednak wciąż się one zdarzają. Dlatego też do produkcji takich ławek stosuje się odpowiednie materiały, wśród których króluje beton, stal i drewno.

Ławki uliczne występują w bardzo różnorodnych modelach, jednak przede wszystkim powinny stanowić uzupełnienie charakteru danej miejscowości i stosowanej w niej architektury. W miejscowościach, w których zachowanych jest wiele zabytkowych budynków, często ławki i podobne elementy wybiera się tak, aby były do nich dostosowane pod względem stylu. Wiele miejscowości decyduje się także na zamówienie takich ławek na indywidualne wykonanie, zgodnie z własnymi projektami.

Ławki uliczne poza odpowiednim ich dostosowaniem do wyglądu miejscowości muszą być także odporne na warunki pogodowe. Poza deszczem czy śniegiem narażone są także na spaliny i podobne substancje, obecne w mieście.

Udostępnij: